Aftercare

Jak zadbać o tatuaż?

Najważniejszych wskazówek udzieli Wam tatuator po skończonej sesji tatuowania. Rady, które Wam podajemy są sprawdzone i skuteczne dlatego należy uważnie nas wysłuchać, a w razie jakichkolwiek pytań zawsze należy szukać odpowiedzi w studiu tatuażu w którym wykonany został zabieg. Najważniejszym okresem, który rzutuje na trwałość i jakość tatuażu jest pierwszy tydzień po wykonaniu zabiegu.

 

Owijanie tatuażu folią

Folia, którą nałoży tatuator należy pozostawić na ciele przez około 2-3 godziny po wykonanym zabiegu tatuowania. Jest ona zabezpieczeniem przed uszkodzeniem podrażnionej skóry, a także przed zabrudzeniem ubrania osoczem i tuszem który wydobywa się będzie ze świeżego tatuażu.

Przed snem należy również zabezpieczyć tatuowane miejsce folią a rano tuż po przebudzeniu należy ją zdjąć, przemyć tatuaż i posmarować maścią Bepanthen lub Easy Tattoo.Folię stosujemy jedynie do snu i pod ubranie, aby zabezpieczyć tatuowane miejsce.

Maksymalny okres czasu przez jaki używamy folii to 3 dni/ 5 nocy. W kolejnych dniach nie stosujemy już folii nawet pod ubranie.

 

Przemywanie

Po powrocie do domu, tatuaż należy przemyć letnią wodą z delikatnym mydłem lub płynem do higieny intymnej. Istnieją również specjalne preparaty takie jak Octenistept lub Easy Cleaning, które są stworzone z myślą o dbaniu o świeży tatuaż. Po przemyciu tatuażu należy go delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Nie należy przy tym przecierać tatuowanego miejsca, a jedynie przykładać ręcznik aby usunąć wodę z powierzchni skóry.

Przemywać i smarować tatuaż należy średnio co 2-3 godziny.

 

Smarowanie tatuażu.

Świeży tatuaż należy smarować maścią Bepanthen/Easy Tattoo/ Hustle Butter, średnio co 2-3 godziny. Czynność tę można powtarzać częściej, w miarę potrzeb -jeśli czujemy, że skóra w miejscu tatuażu jest zbyt sucha.

Tatuowane miejsce smarujemy wyżej wymienionymi preparatami przez 7 dni, po tym okresie można stosować codzienny balsam do ciała.

 

Czego nie wolno podczas procesu gojenia się tatuażu?

  • unikamy długich, gorących kąpieli (aby nie moczyć tatuażu),
  • unikamy basenu/sauny/siłowni
  • unikamy ekspozycji tatuażu na słońcu/solarium,
  • nie należy również drapać świeżego tatuażu!!!
  • Aby kolory tatuażu zawsze już wyglądał dobrze należy zawsze! przed wyjściem na słońce smarować wytatuowane miejsce kremem z filtrem SPF 50+